Ministerin tiedot

Erkko, Eero

475

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 18.5.1860 Orimattila

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
5. Vennola
15.8.1919 - 15.3.1920 Kauppa- ja teollisuusministeri Edistyspuolue 214
4. Castren K.
17.4.1919 - 15.8.1919 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Edistyspuolue 121
3. Ingman
27.11.1918 - 17.4.1919 Sosiaaliministeri Edistyspuolue 142
Yhteensä 475

15.11.2019 12.20. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.