Ministerin tiedot

Berner, Arne Morten

828

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.11.1927 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
31.12.1982 - 6.5.1983 Ministeri ulkoasiainministeriössä Liberaalinen kansanpuolue 127
31.12.1982 - 6.5.1983 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Liberaalinen kansanpuolue 127
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Kauppa- ja teollisuusministeri Liberaalinen kansanpuolue 229
53. Karjalainen II
22.7.1970 - 29.10.1971 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Liberaalinen kansanpuolue 465
15.7.1970 - 29.10.1971 Kauppa- ja teollisuusministeri Liberaalinen kansanpuolue 472
Yhteensä 828

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Naukkarinen, Juha 62. Sorsa III 5.1.1983 - 6.5.1983 Ministerin ulkoasiainministeriössä ja kauppa- ja teollisuusministeriössä poliittinen sihteeri
Kari, Jaakko K. 59. Miettunen III 1.10.1976 - 15.5.1977 Kauppa- ja teollisuusministerin poliittinen sihteeri

22.11.2019 14.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.