Ministerin tiedot

Heljas, Lennart Albert

1410

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.5.1896 Viipuri

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
34. Kekkonen II
17.1.1951 - 20.9.1951 Opetusministeri Maalaisliitto 247
33. Kekkonen
17.3.1950 - 17.1.1951 Opetusministeri Maalaisliitto 307
31. Pekkala
26.5.1948 - 29.7.1948 Opetusministeri Maalaisliitto 65
26.3.1946 - 26.5.1948 Ministeri sosiaaliministeriössä Maalaisliitto 793
Yhteensä 1410

7.12.2019 11.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.