Ministerin tiedot

Kaitila, Esa Heikki

980

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.4.1909 Viipuri
Ammatti ja koulutus: Pääjohtaja, professori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Valtiovarainministeri Suomen Kansanpuolue 623
41. Sukselainen
2.7.1957 - 2.9.1957 Pääministerin sijainen Suomen Kansanpuolue 63
27.5.1957 - 29.11.1957 Kauppa- ja teollisuusministeri Suomen Kansanpuolue 187
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Ministeri valtiovarainministeriössä Suomen Kansanpuolue 170
17.11.1953 - 5.5.1954 Sosiaaliministeri Suomen Kansanpuolue 170
Yhteensä 980

20.7.2019 21.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.