Ministerin tiedot

Kajatsalo, Kaarlo Viljam

138

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.9.1909 Vehkalahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
44. Fagerholm III
29.8.1958 - 13.1.1959 Opetusministeri Suomen Kansanpuolue 138
Yhteensä 138

15.11.2019 13.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.