Ministerin tiedot

Kannisto, Heikki Albert

477

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.1.1898 Oulu
Ammatti ja koulutus: Kunnallismies, kunnallispormestari.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
37. Tuomioja
17.11.1953 - 5.5.1954 Sisäasiainministeri Suomen Kansanpuolue 170
33. Kekkonen
17.3.1950 - 17.1.1951 Oikeusministeri Edistyspuolue 307
Yhteensä 477

22.5.2019 14.50. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.