Ministerin tiedot

Meinander, Tor Nils Hilding

476

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.8.1910 Tammisaari

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
41. Sukselainen
27.5.1957 - 2.7.1957 Pääministerin sijainen RKP 37
27.5.1957 - 2.7.1957 Valtiovarainministeri RKP 37
36. Kekkonen IV
9.7.1953 - 17.11.1953 Ministeri valtiovarainministeriössä RKP 132
33. Kekkonen
17.3.1950 - 17.1.1951 Ministeri valtiovarainministeriössä RKP 307
Yhteensä 476

22.11.2019 15.9. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.