Ministerin tiedot

Nikula, Paavo Antti Juhani

451

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.8.1942 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Lainsäädäntöneuvos. Oikeustieteen lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
60. Sorsa II
2.3.1978 - 26.5.1979 Oikeusministeri Liberaalinen kansanpuolue 451
Yhteensä 451

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Saarinen, Matti 60. Sorsa II 1.9.1978 - 26.5.1979 Oikeusministerin poliittinen sihteeri
Lallukka, Kyösti 60. Sorsa II 3.3.1978 - 31.8.1978 Oikeusministerin poliittinen sihteeri

17.6.2019 20.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.