Ministerin tiedot

Kotonen, Anton

59

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 29.11.1876 Virolahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
16. Mantere
22.12.1928 - 18.2.1929 Oikeusministeri ammatti/virkamies 59
Yhteensä 59

1.6.2020 6.34. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.