Ministerin tiedot

Laaksonen, Mikko Olavi

189

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 27.8.1927 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Varatuomari, toimitusjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
53. Karjalainen II
26.3.1971 - 30.9.1971 Oikeusministeri SDP 189
26.3.1971 - 30.9.1971 Ministeri sisäasiainministeriössä SDP 189
Yhteensä 189

11.7.2020 5.27. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.