Ministerin tiedot

Lehmus, Kaarle Aukusti

149

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.12.1907 Tampere

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
42. von Fieandt
29.11.1957 - 26.4.1958 Puolustusministeri ammatti/virkamies 149
Yhteensä 149

15.11.2019 4.38. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.