Ministerin tiedot

Vilhula, Taavi Nikolai

1164

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 26.11.1897 Multia
Ammatti ja koulutus: Maanviljelysneuvos, agronimi, pääjohtaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
33. Kekkonen
17.3.1950 - 17.1.1951 Maatalousministeri Maalaisliitto 307
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Kansanhuoltoministeri Maalaisliitto 857
Yhteensä 1164

25.5.2019 10.9. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.