Ministerin tiedot

Juhantalo, Kauko Johannes

466

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 28.4.1942 Kankaanpää

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
65. Aho
3.5.1991 - 3.8.1992 Ministeri ulkoasiainministeriössä Keskusta 459
26.4.1991 - 3.8.1992 Kauppa- ja teollisuusministeri Keskusta 466
Yhteensä 466

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kesti, Eero 65. Aho 13.5.1991 - 2.8.1992 Kauppa- ja teollisuusministerin erityisavustaja

22.11.2019 15.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.