Ministerin tiedot

Pietikäinen, Sirpa Maria

1449

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.4.1959 Parikkala
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Kauppatieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
65. Aho
26.4.1991 - 13.4.1995 Ympäristöministeri Kokoomus 1449
Yhteensä 1449

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Mattsoff, Päivi 65. Aho 17.8.1992 - 13.4.1993 Ympäristöministerin erityisavustaja
Yli-Huttula, Tuomo 65. Aho 2.5.1991 - 13.4.1995 Ympäristöministerin erityisavustaja (virkavapaalla 12.8.1992-13.4.1993)

24.5.2019 8.41. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.