Ministerin tiedot

Pekkala, Eino Oskari

945

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.11.1887 Seinäjoki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Oikeusministeri SKDL 857
30. Paasikivi III
28.12.1945 - 26.3.1946 Opetusministeri SKDL 89
Yhteensä 945

22.11.2019 15.45. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.