Ministerin tiedot

Raatikainen, Kaisa

881

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.9.1928 Viitasaari
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
63. Sorsa IV
1.12.1984 - 30.4.1987 Sisäasiainministeri SDP 881
Yhteensä 881

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Mäkinen, Hannu 63. Sorsa IV 13.9.1985 - 30.4.1987 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri
Pänkäläinen, Erkki 63. Sorsa IV 1.12.1984 - 31.8.1985 Sisäasiainministerin poliittinen sihteeri

20.7.2019 21.34. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.