Ministerin tiedot

Riikonen, Lauri

198

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.12.1900 Pielisjärvi
Ammatti ja koulutus: Hallintomies, varatuomari, maaherra.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
33. Kekkonen
24.3.1950 - 31.3.1950 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä Maalaisliitto 8
17.3.1950 - 30.9.1950 Ministeri sisäasiainministeriössä Maalaisliitto 198
Yhteensä 198

21.8.2019 5.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.