Ministerin tiedot

Ryömä, August Johannes

910

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.4.1878 Karkku

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
22. Cajander III
12.3.1937 - 2.9.1938 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri SDP 540
14. Tanner
13.12.1926 - 17.12.1927 Valtiovarainministeri SDP 370
Yhteensä 910

22.11.2019 15.22. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.