Ministerin tiedot

Skogström, Evert Wilhelm

301

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.9.1870 Vesilahti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
10. Cajander II
18.1.1924 - 31.5.1924 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri ammatti/virkamies 135
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri ammatti/virkamies 166
Yhteensä 301

21.11.2019 10.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.