Ministerin tiedot

Stenbäck, Pär Olav Mikael

1442

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 12.8.1941 Porvoo
Ammatti ja koulutus: Johtaja. Valtiotieteen maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 6.5.1983 Ulkoasiainministeri RKP 442
61. Koivisto II
26.5.1979 - 19.2.1982 Opetusministeri RKP 1001
Yhteensä 1442

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Johansson, Mårten 62. Sorsa III 19.2.1982 - 6.5.1983 Ulkoasiainministerin poliittinen sihteeri
Johansson, Mårten 61. Koivisto II 1.9.1981 - 19.2.1982 Opetusministerin poliittinen sihteeri
Palmgren, Maj-Britt 61. Koivisto II 18.8.1980 - 31.8.1981 Opetusministerin poliittinen sihteeri
Rehula, Thomas 61. Koivisto II 31.5.1979 - 17.8.1980 Opetusministerin poliittinen sihteeri

22.5.2019 14.35. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.