Ministerin tiedot

Suorttanen, Sulo Elias

1449

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.2.1921 Valkeala

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
51. Koivisto
22.3.1968 - 14.5.1970 Ministeri sisäasiainministeriössä Keskusta 784
22.3.1968 - 14.5.1970 Puolustusministeri Keskusta 784
50. Paasio
27.5.1966 - 22.3.1968 Ministeri sisäasiainministeriössä Keskusta 666
27.5.1966 - 22.3.1968 Puolustusministeri Keskusta 666
Yhteensä 1449

15.11.2019 5.46. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.