Ministerin tiedot

Söderhjelm, Johan Otto

1620

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 3.9.1898 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Molempien oikeuksien tohtori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
49. Virolainen
12.9.1964 - 27.5.1966 Oikeusministeri RKP 623
47. Karjalainen
21.9.1962 - 1.11.1963 Ministeri valtiovarainministeriössä RKP 407
13.4.1962 - 18.12.1963 Oikeusministeri RKP 615
43. Kuuskoski
26.4.1958 - 29.8.1958 Oikeusministeri ammatti/virkamies 126
41. Sukselainen
2.9.1957 - 29.11.1957 Oikeusministeri ammatti/virkamies 89
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Oikeusministeri RKP 118
22. Cajander III
13.10.1939 - 1.12.1939 Oikeusministeri RKP 50
Yhteensä 1620

23.5.2019 20.29. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.