Ministerin tiedot

Taipale, Vappu Tuulikki

884

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 1.5.1940 Vaasa

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
63. Sorsa IV
6.5.1983 - 30.11.1984 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä SDP 575
62. Sorsa III
1.7.1982 - 6.5.1983 Sosiaali- ja terveysministeri SDP 310
Yhteensä 884

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Vehkaoja, Marjatta 63. Sorsa IV 22.11.1983 - 30.11.1984 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri
Laxén, Marianne 63. Sorsa IV 1.9.1983 - 31.10.1983 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri
Seligsson, Anna-Marie 63. Sorsa IV 23.5.1983 - 21.11.1983 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri
Laxén, Marianne 62. Sorsa III 1.7.1982 - 6.5.1983 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 5.37. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.