Ministerin tiedot

Filatov, Tarja Katarina

2611

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.8.1963 Hämeenlinna
Ammatti ja koulutus: Tiedottaja, kansanedustaja. Yhteiskuntatieteiden ylioppilas.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
24.6.2003 - 19.4.2007 Työministeri SDP 1396
68. Jäätteenmäki
17.4.2003 - 24.6.2003 Työministeri SDP 69
67. Lipponen II
25.2.2000 - 17.4.2003 Työministeri SDP 1148
Yhteensä 2611

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Lehto-Komulainen, Katja 69. Vanhanen 11.1.2005 - 19.4.2007 Työministerin erityisavustaja
Feldt-Ranta, Maarit 69. Vanhanen 22.3.2004 - 1.1.2005 Työministerin erityisavustaja
Shemeikka, Tero 69. Vanhanen 24.6.2003 - 22.3.2004 Työministerin erityisavustaja
Shemeikka, Tero 68. Jäätteenmäki 18.4.2003 - 24.6.2003 Työministerin erityisavustaja
Ojala, Reino 67. Lipponen II 25.2.2000 - 18.3.2003 Työministerin erityisavustaja

18.1.2019 3.30. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.