Ministerin tiedot

Vilén, Jari Pekka Olavi

469

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 17.4.1964 Kemi
Ammatti ja koulutus: Maakuntasihteeri, kansanedustaja. Kasvatustieteiden maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
67. Lipponen II
4.1.2002 - 17.4.2003 Ministeri valtioneuvoston kansliassa Kokoomus 469
4.1.2002 - 17.4.2003 Ulkomaankauppaministeri Kokoomus 469
4.1.2002 - 17.4.2003 Ministeri kauppa- ja teollisuusministeriössä Kokoomus 469
Yhteensä 469

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Metsola, Ukko 67. Lipponen II 4.1.2002 - 17.4.2003 Ulkomaankauppaministerin erityisavustaja

17.7.2019 18.16. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.