Ministerin tiedot

Heinäluoma, Eero Olavi

574

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 4.7.1955 Kokkola

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
69. Vanhanen
23.9.2005 - 19.4.2007 Pääministerin sijainen SDP 574
23.9.2005 - 19.4.2007 Valtiovarainministeri SDP 574
Yhteensä 574

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Rauhio, Pertti 69. Vanhanen 23.9.2005 - 19.4.2007 Valtiovarainministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rönnholm, Antton 69. Vanhanen 12.2.2007 - 19.3.2007 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Jouhki, Hannu 69. Vanhanen 1.10.2006 - 19.4.2007 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Kainulainen, Ismo 69. Vanhanen 1.10.2006 - 19.4.2007 Valtiovarainministeriön erityisavustaja
Halonen, Jukka 69. Vanhanen 1.5.2006 - 19.4.2007 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Näätsaari, Sinikka 69. Vanhanen 1.2.2006 - 19.4.2007 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Mauriala, Vesa 69. Vanhanen 1.10.2005 - 30.9.2006 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Järvinen, Harri 69. Vanhanen 23.9.2005 - 30.4.2006 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Rajakangas, Ulla-Maija 69. Vanhanen 23.9.2005 - 31.12.2005 Valtiovarainministerin erityisavustaja
Vuorento, Reijo 69. Vanhanen 23.9.2005 - 30.9.2006 Valtiovarainministerin erityisavustaja

22.11.2019 15.55. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.