Ministerin tiedot

Wahlström, Jarmo Johannes

316

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.12.1938 Vaasa
Ammatti ja koulutus: Peruskoulunopettaja, kansanedustaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
62. Sorsa III
19.2.1982 - 31.12.1982 Ministeri maa- ja metsätalousministeriössä SKDL 316
19.2.1982 - 31.12.1982 Liikenneministeri SKDL 316
Yhteensä 316

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kemppainen, Matti 62. Sorsa III 17.3.1982 - 31.12.1982 Liikenneministerin poliittinen sihteeri
Sarkanen, Esko 62. Sorsa III 19.2.1982 - 16.3.1982 Liikenneministerin poliittinen sihteeri

21.8.2019 14.50. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.