Ministerin tiedot

Westerlund, Seppo Assar Kustaa

229

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 2.11.1930 Oulu
Ammatti ja koulutus: Rakennusneuvos. Diplomi-insinööri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Puolustusministeri Liberaalinen kansanpuolue 229
Yhteensä 229

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Rauhala, Yrjö 59. Miettunen III 1.10.1976 - 15.5.1977 Puolustusministerin poliittinen sihteeri

17.10.2019 20.52. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.