Ministerin tiedot

Rehn, Olli

581

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.3.1962 Mikkeli
Ammatti ja koulutus: Filosofian tohtori, kansanedustaja

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
74. Sipilä
29.5.2015 - 29.12.2016 Elinkeinoministeri Keskusta 581
Yhteensä 581

Avustajuudet

Hallitus ja aika Ministeri Tehtävä
69. Vanhanen
1.11.2003 - 11.7.2004 Vanhanen, Matti Taneli Pääministerin talouspoliittinen neuvonantaja
65. Aho
11.5.1992 - 14.3.1993 Aho, Esko Tapani Pääministerin poliittinen erityisavustaja

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Partanen, Jari 74. Sipilä 17.6.2015 - 29.12.2016 Ministerien Vehviläinen, Rehula, Tiilikainen, Rehn ja Berner valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Väänänen, Hannu 74. Sipilä 1.7.2015 - 29.12.2016 Elinkeinoministerin erityisavustaja
Rajala, Markku 74. Sipilä 4.6.2015 - 29.12.2016 Elinkeinoministerin erityisavustaja
Ranta, Jannika 74. Sipilä 2.6.2015 - 29.12.2016 Elinkeinoministerin erityisavustaja

21.8.2019 9.0. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.