Ministerin tiedot

Yrjö-Koskinen, Aarno Armas Sakari

635

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.12.1885 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Ulkoasiainministeri Kokoomus 635
Yhteensä 635

8.12.2019 5.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.