Ministerin tiedot

Järventaus, Jussi Arvi

399

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 7.6.1951 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Toimitusjohtaja. Oikeustieteen lisensiaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
66. Lipponen
13.3.1998 - 15.4.1999 Oikeusministeri Kokoomus 399
Yhteensä 399

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Neimala, Antti 66. Lipponen 5.10.1998 - 15.4.1999 Oikeusministerin erityisavustaja
Mäkilä, Annaleena 66. Lipponen 13.3.1998 - 4.10.1998 Oikeusministerin erityisavustaja

26.8.2019 9.51. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.