Ministerin tiedot

Paatero, Sirpa Hannele

246

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 9.9.1964 Karhula
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Ehkäisevän päihdetyönohjaaja.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
73. Stubb
26.9.2014 - 29.5.2015 Kehitysministeri SDP 246
26.9.2014 - 29.5.2015 Kehitysministeri SDP 246
Yhteensä 246

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Aaltonen, Valtteri 73. Stubb 20.10.2014 - 29.5.2015 Valtion omistusohjauksesta vastaavan ministerin virkamiesavustaja
Kekkonen, Sonja 73. Stubb 1.10.2014 - 29.5.2015 Kehitysministerin erityisavustaja (kehitysyhteistyö)
Kukkonen, Paavali 73. Stubb 1.10.2014 - 29.5.2015 Kehitysminiaterin erityisavustaja (omistajaohjaus)
Peltonen, Juha 73. Stubb 1.10.2014 - 29.5.2015 Kehitysministerin erityisavustaja (lehdistösuhteet)

27.5.2019 2.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.