Ministerin tiedot

Marin, Sanna Mirella

676

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 16.11.1985 Helsinki
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja, hallintotieteiden maisteri

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
76. Marin
10.12.2019 - Pääministeri SDP 489
75. Rinne
6.6.2019 - 10.12.2019 Liikenne- ja viestintäministeri SDP 188
Yhteensä 676

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Haapajärvi, Henrik 76. Marin 17.9.2020 - Pääministerin valtiosihteeri
Koskinen, Mikko 76. Marin 12.12.2019 - 16.9.2020 Pääministerin valtiosihteeri
Koskinen, Mikko 75. Rinne 27.6.2019 - 10.12.2019 Liikenne- ja viestintäministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Gebhard, Elisa 76. Marin 22.2.2021 - Pääministerin erityisavustaja
Wallin, Iida 76. Marin 28.9.2020 - 15.1.2021 Pääministerin erityisavustaja
Niemi, Matti 76. Marin 17.9.2020 - Pääministerin poliittinen erityisavustaja
Haapajärvi, Henrik 76. Marin 11.12.2019 - 16.9.2020 Pääministerin poliittinen erityisavustaja
Niemi, Matti 76. Marin 11.12.2019 - 16.9.2020 Pääministerin erityisavustaja
Pitkänen, Tuulia 76. Marin 11.12.2019 - Pääministerin erityisavustaja
Qvintus, Dimitri 76. Marin 11.12.2019 - 29.2.2020 Pääministerin erityisavustaja
Rahkola, Joonas 76. Marin 11.12.2019 - Pääministerin erityisavustaja
Ruokonen, Pirita 76. Marin 11.12.2019 - Pääministerin erityisavustaja
Voionmaa, Lauri 76. Marin 10.12.2019 - Pääministerin erityisavustaja
Ruokonen, Pirita 75. Rinne 15.7.2019 - 10.12.2019 Liikenne- ja viestintäministerin erityisavustaja
Haapajärvi, Henrik 75. Rinne 1.7.2019 - 10.12.2019 Liikenne- ja viestintäministerin erityisavustaja
Hamunen, Ilkka 75. Rinne 24.6.2019 - 10.12.2019 Liikenne- ja viestintäministerin erityisavustaja

11.4.2021 10.3. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.