Ministerin tiedot

Blomqvist, Thomas Jörn Ingmar

303

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 15.1.1965 Tammisaari

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
76. Marin
10.12.2019 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 116
10.12.2019 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 116
10.12.2019 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 116
75. Rinne
6.6.2019 - 10.12.2019 Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 188
6.6.2019 - 10.12.2019 Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 188
6.6.2019 - 10.12.2019 Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministeri RKP 188
Yhteensä 303

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Portin, Anders 76. Marin 7.1.2020 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministerin erityisavustaja
Abrahamsson, Anna 76. Marin 11.12.2019 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministerin erityisavustaja
Borgasdottir Sandelin, Silja 76. Marin 11.12.2019 - Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministerin erityisavustaja
Abrahamsson, Anna 75. Rinne 15.8.2019 - 10.12.2019 Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministerin erityisavustaja
Borgasdottir Sandelin, Silja 75. Rinne 10.6.2019 - 10.12.2019 Pohjoismaisen yhteistyön ja tasa-arvon ministerin erityisavustaja

3.4.2020 21.42. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.