Ministerin tiedot

Ohisalo, Maria

964

Ministeripäivät

Syntymäaika ja -paikka: 8.3.1985 Helsinki

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
76. Marin
7.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministeri Vihreät 66
10.12.2019 - 19.11.2021 Sisäministeri Vihreät 711
75. Rinne
6.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministeri Vihreät 188
Yhteensä 964

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Valtiosihteeri Hallitus Aika Tehtävä
Lehtonen, Terhi 76. Marin 7.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin valtiosihteeri
Koskela, Akseli 76. Marin 12.8.2021 - 19.11.2021 Sisäministerin valtiosihteeri
Parviainen, Olli-Poika 76. Marin 10.12.2019 - 17.8.2021 Sisäministerin valtiosihteeri
Parviainen, Olli-Poika 75. Rinne 19.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin valtiosihteeri
Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Isotalo, Heikki 76. Marin 1.8.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Sairanen, Heikki 76. Marin 10.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Sivonen, Sameli 76. Marin 10.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Heikkinen, Antti 76. Marin 7.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Henttonen, Milja 76. Marin 7.6.2022 - 10.6.2022 Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Lappalainen, Jarno 76. Marin 7.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Perälä, Erkki 76. Marin 7.6.2022 - 10.6.2022 Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Yliluoma, Riikka 76. Marin 7.6.2022 - Ympäristö- ja ilmastoministerin erityisavustaja
Vornanen, Jukka 76. Marin 20.9.2021 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Henttonen, Milja 76. Marin 26.4.2021 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Lappalainen, Jarno 76. Marin 22.3.2021 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Sairanen, Heikki 76. Marin 29.10.2020 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Sivonen, Sameli 76. Marin 21.9.2020 - 25.4.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Hulkkonen, Ville 76. Marin 11.12.2019 - 28.3.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Kerman, Sami 76. Marin 11.12.2019 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Laaksonen, Emilia 76. Marin 11.12.2019 - 19.11.2021 Sisäministerin erityisavustaja
Lappalainen, Jarno 76. Marin 11.12.2019 - 29.9.2020 Sisäministerin erityisavustaja
Pyykkönen, Jussi 76. Marin 11.12.2019 - 29.10.2020 Sisäministerin erityisavustaja
Lappalainen, Jarno 75. Rinne 16.9.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja
Pyykkönen, Jussi 75. Rinne 19.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja
Kerman, Sami 75. Rinne 17.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja
Laaksonen, Emilia 75. Rinne 14.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja
Anttonen, Taru 75. Rinne 12.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja
Hulkkonen, Ville 75. Rinne 12.6.2019 - 10.12.2019 Sisäministerin erityisavustaja

11.8.2022 15.23. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.