Ministerin tiedot

Härmä, Erkki Herman

1185

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 10.7.1890 Kaarina
Ammatti ja koulutus: Hallintomies, maaherra.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
32. Fagerholm
30.7.1948 - 22.6.1949 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 328
30.7.1948 - 22.6.1949 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 328
29.7.1948 - 22.6.1949 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 329
31. Pekkala
12.4.1946 - 29.7.1948 Ministeri sosiaaliministeriössä SDP 840
12.4.1946 - 29.7.1948 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SDP 840
26.3.1946 - 29.7.1948 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SDP 857
Yhteensä 1185

26.8.2019 11.58. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.