Ministerin tiedot

Janhunen, Matti

1200

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 22.11.1902 Rautalampi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Sosiaaliministeri SKDL 857
30. Paasikivi III
17.4.1945 - 26.3.1946 Ministeri sosiaaliministeriössä SKDL 344
Yhteensä 1200

15.11.2019 12.21. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.