Ministerin tiedot

Järvinen, Kyösti Nestor

1221

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 31.3.1869 Jyväskylä

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Valtiovarainministeri Kokoomus 635
16. Mantere
22.12.1928 - 16.8.1929 Kauppa- ja teollisuusministeri ammatti/virkamies 238
13. Kallio II
31.12.1925 - 13.12.1926 Valtiovarainministeri Kokoomus 348
Yhteensä 1221

15.11.2019 5.18. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.