Ministerin tiedot

Eskelä, Yrjö Johannes

301

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.2.1886 Jepua

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
10. Cajander II
18.1.1924 - 31.5.1924 Sisäasiainministeri ammatti/virkamies 135
8. Cajander
2.6.1922 - 14.11.1922 Sisäasiainministeri ammatti/virkamies 166
Yhteensä 301

21.11.2019 10.43. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.