Ministerin tiedot

Arajärvi, Juhani

366

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.7.1867 Urjala
Ammatti ja koulutus: Talousmies, pankinjohtaja, senaattori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
2. Paasikivi
27.5.1918 - 27.11.1918 Valtiovaraintoimituskunnan päällikkö Suomalainen puolue 185
1. Svinhufvud
27.11.1917 - 27.5.1918 Valtiovaraintoimituskunnan päällikkö Suomalainen puolue 182
Yhteensä 366

18.1.2019 9.11. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.