Ministerin tiedot

Hosia, Heikki Päiviö

1187

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 29.11.1907 Punkalaidun

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
46. Miettunen
14.7.1961 - 13.4.1962 Opetusministeri Maalaisliitto 274
45. Sukselainen II
13.1.1959 - 14.7.1961 Opetusministeri Maalaisliitto 914
Yhteensä 1187

22.11.2019 14.54. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.