Ministerin tiedot

Kangas, Ilmi Orvokki

229

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 25.9.1921 Lohtaja
Ammatti ja koulutus: Emäntä.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä Keskusta 229
Yhteensä 229

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Kauppinen, Markku 59. Miettunen III 5.10.1976 - 15.5.1977 Ministerin sosiaali- ja terveysministeriössä poliittinen sihteeri

19.8.2019 23.56. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.