Ministerin tiedot

Murto, Yrjö Aleksanteri

1200

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 24.8.1899 Revonlahti
Ammatti ja koulutus: Toimitsija, pääsihteeri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
31. Pekkala
26.3.1946 - 29.7.1948 Ministeri kansanhuoltoministeriössä SKDL 857
30. Paasikivi III
17.4.1945 - 26.3.1946 Ministeri kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeriössä SKDL 344
Yhteensä 1200

20.7.2019 21.35. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.