Ministerin tiedot

Niukkanen, Juho

3929

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 27.7.1888 Kirvu

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
36. Kekkonen IV
9.7.1953 - 17.11.1953 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 132
23. Ryti
1.12.1939 - 27.3.1940 Puolustusministeri Maalaisliitto 118
22. Cajander III
12.3.1937 - 1.12.1939 Puolustusministeri Maalaisliitto 995
21. Kallio IV
7.10.1936 - 12.3.1937 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 157
19. Sunila II
21.3.1931 - 14.12.1932 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 635
17. Kallio III
16.8.1929 - 4.7.1930 Puolustusministeri Maalaisliitto 323
15. Sunila
17.12.1927 - 22.12.1928 Valtiovarainministeri Maalaisliitto 372
13. Kallio II
31.12.1925 - 13.12.1926 Kulkulaitosten ja yleisten töiden ministeri Maalaisliitto 348
9. Kallio
14.11.1922 - 18.1.1924 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 431
7. Vennola II
9.4.1921 - 2.6.1922 Apulaismaatalousministeri Maalaisliitto 420
Yhteensä 3929

15.11.2019 12.13. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.