Ministerin tiedot

Paavela, Paul

1047

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 13.4.1931 Suojärvi

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
60. Sorsa II
15.5.1977 - 26.5.1979 Valtiovarainministeri SDP 742
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Valtiovarainministeri SDP 305
Yhteensä 1047

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Meriläinen, Erkki 60. Sorsa II 25.9.1978 - 31.3.1979 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri
Vuorikallio, Reijo 60. Sorsa II 23.5.1977 - 31.8.1978 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri
Hämeri, Juhani 58. Miettunen II 4.12.1975 - 29.9.1976 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 13.16. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.