Ministerin tiedot

Toivanen, Irma Hellin

533

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 27.10.1922 Kymi
Ammatti ja koulutus: Lehtori.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
59. Miettunen III
29.9.1976 - 15.5.1977 Sosiaali- ja terveysministeri Liberaalinen kansanpuolue 229
58. Miettunen II
30.11.1975 - 29.9.1976 Sosiaali- ja terveysministeri Liberaalinen kansanpuolue 305
Yhteensä 533

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Lallukka, Kyösti 59. Miettunen III 7.2.1977 - 15.5.1977 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri
Miettinen, Samuli 59. Miettunen III 15.11.1976 - 6.2.1977 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri
Lallukka, Kyösti 59. Miettunen III 29.9.1976 - 14.11.1976 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri
Lallukka, Kyösti 58. Miettunen II 1.12.1975 - 29.9.1976 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

20.8.2018 7.39. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.