Ministerin tiedot

Lahtinen, Alli Kyllikki

352

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.4.1926 Iitti

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
57. Liinamaa
13.6.1975 - 30.11.1975 Sosiaali- ja terveysministeri ammatti/virkamies 171
54. Aura II
29.10.1971 - 23.2.1972 Sosiaali- ja terveysministeri ammatti/virkamies 118
52. Aura
14.5.1970 - 15.7.1970 Ministeri sosiaali- ja terveysministeriössä ammatti/virkamies 63
Yhteensä 352

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Välimäki, Leena 57. Liinamaa 1.7.1975 - 30.11.1975 Sosiaali- ja terveysministerin poliittinen sihteeri

15.11.2019 5.20. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.