Ministerin tiedot

Liikanen, Erkki Antero

1036

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 19.9.1950 Mikkeli
Ammatti ja koulutus: Kansanedustaja. Valtiotieteen kandidaatti.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
64. Holkeri
8.5.1987 - 28.2.1990 Ministeri sisäasiainministeriössä SDP 1028
30.4.1987 - 28.2.1990 Valtiovarainministeri SDP 1036
Yhteensä 1036

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Lintunen, Pertti 64. Holkeri 1.6.1989 - 28.2.1990 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri
Hako, Jukka 64. Holkeri 5.9.1988 - 31.5.1989 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri
Heikkilä, Aarne 64. Holkeri 14.5.1987 - 31.8.1988 Valtiovarainministerin poliittinen sihteeri

23.5.2019 20.17. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.