Ministerin tiedot

Tuomisto, Pekka Juhani Konstantin

363

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 23.4.1940 Hämeenkyrö
Ammatti ja koulutus: Toimitusjohtaja. Varatuomari, valtiotieteen maisteri.

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
65. Aho
3.8.1992 - 31.7.1993 Ministeri ulkoasiainministeriössä Keskusta 363
3.8.1992 - 31.7.1993 Kauppa- ja teollisuusministeri Keskusta 363
Yhteensä 363

Ministerin valtiosihteerit ja avustajat

Avustaja Hallitus Aika Tehtävä
Stenberg, Esa 65. Aho 1.1.1993 - 31.7.1993 Kauppa- ja teollisuusministerin erityisavustaja
Neimala, Antti 65. Aho 13.8.1992 - 31.12.1992 Kauppa- ja teollisuusministerin erityisavustaja

17.10.2018 19.40. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.