Ministerin tiedot

Pohjala, Kyllikki

615

Ministeripäivät


Syntymäaika ja -paikka: 11.11.1894 Nakkila

Ministeriydet

Hallitus ja aika Ministeriys Puolue Ministeripäivät
47. Karjalainen
18.10.1963 - 18.12.1963 Sosiaaliministeri Kokoomus 62
13.4.1962 - 18.10.1963 Ministeri sosiaaliministeriössä Kokoomus 554
Yhteensä 615

22.11.2019 15.48. Ministeritietojärjestelmä, valtioneuvoston viestintäosasto.